Saturday, 27 Απρίλιος 2024

Επιδότηση κατοίκων οικισμών ''Λευκών περιοχών'', για κάλυψη δωρεάν ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος. Προσοχή, λήγει η προθεσμία στις 15 Μαρτίου.

leukes perioxes tileoptiko sima

Ημερομηνία, 11.3.2024

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ 'ΛΕΥΚΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ' - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την ΚΥΑ 2539/τεύχος Β'/14.06.2021, έχει ξεκινήσει ο νέος κύκλος αιτήσεων μέσω Θυρίδας (gov.gr) για την υπαγωγή των δικαιούχων στο μητρώο των Λευκών Περιοχών.
Η υποβολή των αιτήσεων έχει ενεργοποιηθεί και θα παραμείνει ενεργή στο διάστημα 1.3.2024-15.3.2024. Όσοι πολίτες δεν προλάβουν να αιτηθούν την ένταξή τους στο μητρώο, θα έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν στον επόμενο κύκλο επικαιροποίησης του μητρώου.

Εφιστούμε την προσοχή προς τους ενδιαφερόμενους δημότες μας ότι η προθεσμία της σχετικής αίτησης λήγει στις 15 Μαρτίου 2024. Σας ενημερώνουμε πως οι μόνιμοι κάτοικοι των παρακάτω οικισμών ή κοινοτήτων του Δήμου:

• Αγράμπελα
  • Άγιος Αθανάσιος
  • Αρχοντοχώρι
  • Αστακός
  • Βάρνακας
  • Βασιλόπουλο
  • Βλιζιανά
  • Καραϊσκάκη
  • Κανδήλα
  • Μάνινα Βλιζιανών
  • Μύτικας
  • Πρόδρομος
Μπορούν να υποβάλλουν αίτηση ψηφιακά προκειμένου να ενταχθούν στο πρόγραμμα επιδότησης 'Λευκών Περιοχών'.

Α. Για ψηφιακή αίτηση εισέρχεστε αρχικά στην διεύθυνση https://white-areas.gov.gr χρησιμοποιώντας:
* τους κωδικούς σας taxisnet και
* τον ενδεκαψήφιο αριθμό Παροχής Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Β. Για κατάθεση αιτήσεων στα ΚΕΠ του Δήμου θα χρειαστείτε:
* Το δελτίο της αστυνομικής σας ταυτότητας και
* Τον ενδεκαψήφιο αριθμό Παροχής Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Για τη διευκόλυνση των δικαιούχων, λειτουργεί help desk της δράσης. Η επικοινωνία γίνεται είτε μέσω e-mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. είτε από Δευτέρα έως Παρασκευή 09.00-17.00 στο τηλέφωνο 215 2157840.

Καλούνται οι Πρόεδροι των Κοινοτήτων στους οποίους κοινοποιείται η παρούσα, όπως αντίστοιχα ενημερώσουν τους κατοίκους αυτών.

ΕΚ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 13 επισκέπτες και κανένα μέλος