Friday, 26 Απρίλιος 2024

Συνεχίζεται η Γ' φάση της απογραφής, για τους πολίτες που για οποιοδήποτε λόγο δεν έχουν απογραφεί έως τώρα.

to dimarxeio astakoy me logo

Αστακός 14-02-2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Ξηρομέρου ενημερώνει μετά από επικοινωνία με την ΕΛΣΤΑΤ, ότι συνεχίζεται η διαδικασία της απογραφής με την Γ' Φάση για τους πολίτες που για οποιοδήποτε λόγο δεν έχουν απογραφεί έως τώρα.
Απογραφείς της ΕΛΣΤΑΤ θα βρίσκονται, από αύριο Τρίτη 15 Φεβρουαρίου έως και τη Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022, στο Δημαρχείο Αστακού και στο Κοινοτικό Κατάστημα Κανδήλας, από τις 9 το πρωί έως τις 2 το μεσημέρι, και το Σαββατοκύριακο.
Οι πολίτες που θα προσέλθουν για να απογραφούν, πρέπει να έχουν μαζί τους τον ΑΜΚΑ και τον ΑΦΜ, για όλα τα μέλη του νοικοκυριού που θα απογράψουν. Ιδιαίτερα βοηθητικό θα είναι εάν έχουν μαζί τους και τον 12ψήφιο Μοναδικό Κωδικό Απογραφής (το σημείωμα που έχουν αφήσει στις πόρτες των οικιών οι απογραφείς).

• Τηλέφωνα επικοινωνίας: Δημαρχείο: 2646360500
  • ΔΕ Αστακού: Αντιδήμαρχος Μακρής Σωτήρης