Thursday, 28 Μάρτιος 2024

Ο Δήμος Ξηρομέρου με την Κοινωφελή του Επιχείρηση, συμμετέχει με το δικό του περίπτερο στη τριήμερη αθλητική έκθεση #Sport_hub expo.

sport hub expo

Ημερομηνία 06-04-2022

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Ξηρομέρου με την Κοινωφελή του Επιχείρηση, συμμετέχει με το δικό του περίπτερο (αρ. περιπτέρου 7) στο τριήμερο διαλόγου και δράσης για τον αθλητισμό στην Πάτρα, και στην παράλληλη τριήμερη αθλητική έκθεση #Sport_hub expo, στις 8-10 Απριλίου, για το «Εθνικό Στρατηγικό Σχέδιο για τον Αθλητισμό», που θα πραγματοποιηθεί στο Εθνικό Κλειστό Γυμναστήριο ''Δημήτρης Τόφαλος''.
Ο διπλός στόχος της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου Ξηρομέρου, μέσω της συμμετοχής στη συγκεκριμένη αυτή εξωστρεφή δράση, είναι αφενός η συμμετοχή στο διάλογο για ζητήματα που αφορούν τον αθλητισμό και την κοινωνία και αφετέρου η προβολή του Δήμου Ξηρομέρου.

Επισυνάπτονται:
  • Το πρόγραμμα του διήμερου Συνεδρίου (8-9/4) με τις θεματικές ενότητες και τους ομιλητές.
  • Το αναλυτικό πρόγραμμα των τριήμερων παράλληλων εκδηλώσεων και αθλητικών επιδείξεων στον εξωτερικό χώρο του Εθνικού Κλειστού Γυμναστηρίου "Δημήτρης Τόφαλος".
  • Τα περίπτερα και οι συμμετέχοντες στην τριήμερη αθλητική Έκθεση #Sport_hub expo.

Εκ του Δήμου Ξηρομέρου

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 18 επισκέπτες και κανένα μέλος