Friday, 29 Μάρτιος 2024

Παρουσίαση του βιβλίου του Δημήτρη Στρατούλη: «Όταν γεννιέσαι τρεις φορές - Δωρεά οργάνων – δώρο ζωής».

πρόσκληση παρουσίασης βιβλίου στον ΑΣΤΑΚΟ

Πρόσκληση.

Η ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ και οι εκδόσεις ΤΟΠΟΣ σας καλούμε στην παρουσίαση του βιβλίου του Δημήτρη Στρατούλη:

«Όταν γεννιέσαι τρεις φορές
Δωρεά οργάνων – δώρο ζωής»

που θα γίνει με την τήρηση όλων των υγειονομικών μέτρων την Τετάρτη, 15 Ιουλίου 2020, 8:00 μ.μ., στον Αστακό, στον υπαίθριο χώρο της ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ, στην παραλιακή οδό.
  • Τη συζήτηση θ' ανοίξει ο Ελευθέριος Μάντζαρης, Πρόεδρος ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ.
  • Θα χαιρετίσει ο Γιάννης Τριανταφυλλάκης, Δήμαρχος Ξηρομέρου και γιατρός.

Ομιλητές:
  • Γιάννης Μπολέτης, Πρόεδρος Ωνάσειου Καρδιοχειρουργικού Κέντρου, Καθηγητής Παθολογίας - Νεφρολογίας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Διευθυντής της Κλινικής Νεφρολογίας και Μεταμόσχευσης Νεφρού και Λαϊκού Νοσοκομείου.
  • Σμαράγδη Μαρινάκη, επίκουρη καθηγήτρια νεφρολογίας Ιατρικής Αθήνας, νεφρολόγος Λαϊκού Νοσοκομείου.
  • Ελένη Πριοβόλου, συγγραφέας.
Τη συζήτηση θα συντονίσει η Αργυρώ Μπεκατώρου, αν. καθηγήτρια Χημείας και τεχνολογίας τροφίμων Πανεπιστημίου Πατρών.
Αποσπάσματα του βιβλίου θα διαβάσει ο Γιάννης Γουλές ηθοποιός – χημικός.
Τη συζήτηση θα κλείσει ο συγγραφέας Δημήτρης Στρατούλης, π. Βουλευτής και Υπουργός, μεταμοσχευμένος εκ νεφρού δύο φορές.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 24 επισκέπτες και κανένα μέλος