Βροχή

Wednesday, 23 Ιανουάριος 2019

Χριστουγεννιάτικες παιδικές εκδηλώσεις στο Δήμο Ξηρομέρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                       Αστακός ,12.12.2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Τo ΝΠΔΔ ' Πολιτισμός, Περιβάλλον και Αθλητισμός, Παιδεία και Κοινωνική Πρόνοια στο Δήμο Ξηρομέρου' σας προσκαλεί όλους να γιορτάσουμε και να νιώσουμε τη χαρά και το πνεύμα των ημερών των Χριστουγέννων παρέα με τα παιδιά. Οι Χριστουγεννιάτικες παιδικές εκδηλώσεις θα διεξαχθούν ως κάτωθι:

*Στις 17.12.2018 και ώρα 11.00 στο Γυμνάσιο Κανδήλας.

*Στις 17.12.2018 και ώρα 18.00 στην πλατεία Αγίου Νικολάου στον Αστακό.

*Στις 18.12.2018 και ώρα 11.00 στο Δημοτικό Σχολείο Παλαιομάνινας.

*Στις 18.12.2018 και ώρα 18.00 στο Δημοτικό Κατάστημα της Ενότητας Φυτειών.

Οι εκδηλώσεις θα πλαισιωθούν από Χριστουγεννιάτικες μελωδίες που θα βάζουν σε εορταστικό κλίμα όσους βρίσκονται στον χώρο και θα κάνουν τη διάθεσή τους παραμυθένια ταξιδιάρικη.

Για όλα τα παιδιά, μικρά και μεγάλα, θα υπάρχουν πολλές χριστουγεννιάτικες εκπλήξεις: Μασκώτ  χιονάνθρωπος, Ξυλοπόδαρος – Χριστουγεννιάτικο δέντρο, Facepainting και ένα εντυπωσιακό ταχυδακτυλουργικό που θα μαγέψει μικρούς και μεγάλους.

Σας περιμένουμε όλους να μοιραστούμε την μαγεία των Χριστουγέννων!!

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΜΟΥΡΚΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

***************************************************************************************************************************************************

Το ΝΠΔΔ ' Πολιτισμός, Περιβάλλον και Αθλητισμός, Παιδεία και Κοινωνική Πρόνοια στο Δήμο Ξηρομέρου' σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αστακού την Δευτέρα 17.12.2018 και ώρα 18:00 στην Πλατεία Αγίου Νικολάου θα πραγματοποιηθεί ο στολισμός και ο φωτισμός του Χριστουγεννιάτικου δέντρου. Στο χώρο θα υπάρχει το Χριστουγεννιάτικο bazaar του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων με πολλές και δημιουργικές ιδέες.

Σας καλούμε να παρευρεθείτε στην εκδήλωση!!

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΜΟΥΡΚΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ