Monday, 16 Ιούλιος 2018

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΠΔΔ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-2019

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                          Αστακός , 30.04.2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Ξηρομέρου δεν έχει επιλεγεί από το υπουργείο Παιδείας για την δίχρονη υποχρεωτική φοίτηση των προνηπίων που θα συμπληρώσουν την 31η Δεκεμβρίου του 2018 την ηλικία των 4 ετών στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2018-2019.

Συγκεκριμένα φέτος, είναι επιλογή των γονέων αν τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2014, εγγραφούν στον Παιδικό Σταθμό ή στο Νηπιαγωγείο (προνήπιο).

Οι αιτήσεις εγγραφής των παιδιών για το σχολικό έτος 2018 -2019 στους Παιδικούς Σταθμούς Αστακού, Φυτειών και στον Βρεφονηπιακό Σταθμό Κανδήλας, υποβάλλονται από 10 Μαΐου μέχρι 31 Μαΐου.

Με εκτίμηση,

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ